CX3225GB16384P0HPQCC
DigiKey Part Number
478-CX3225GB16384P0HPQCCTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-CX3225GB16384P0HPQCCCT-ND - Cut Tape (CT)
478-CX3225GB16384P0HPQCCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CX3225GB16384P0HPQCC
Description
CRYSTAL 16.3840MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16.384 MHz ±20ppm Crystal 18pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
CX3225GB16384P0HPQCC Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
16.384 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)