CDR31BP101BKUR\500
DigiKey Part Number
478-CDR31BP101BKUR\500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR31BP101BKUR\500
Description
SMP MLC HI-REL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BP 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Failure Rate
R (0.01%)
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)