2220HC103KAT2A
DigiKey Part Number
478-2220HC103KAT2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
478-2220HC103KAT2ACT-ND - Cut Tape (CT)
478-2220HC103KAT2ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220HC103KAT2A
Description
CAP CER 10000PF 3KV X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
2220HC103KAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.79mm)