1812GC472KAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM43FR73D472KVTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM43FR73D472KVCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM43FR73D472KVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812GC472KAT2A
Description
CAP CER 4700PF 2KV X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
1812GC472KAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.21mm)