1812GC472KAT1A
DigiKey Part Number
478-3003-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-3003-1-ND - Cut Tape (CT)
478-3003-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812GC472KAT1A
Description
CAP CER 4700PF 2KV X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
1812GC472KAT1A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)