18123D106KAT2A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 18123D106KAT2A |
Description | CAP CER 10UF 25V X5R 1812 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 18123D106KAT2A Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.110" (2.80mm) |