18123D106KAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM43JR51E106KVTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM43JR51E106KVCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM43JR51E106KVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18123D106KAT2A
Description
CAP CER 10UF 25V X5R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
18123D106KAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)