RN731JTTD9881C25 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
9.88 kOhms ±0.25% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RN731JTTD9881C25
DigiKey Part Number
2019-RN731JTTD9881C25TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN731JTTD9881C25
Description
RES 9.88K OHM 0.25% 1/16W 0603
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RN731JTTD9881C25 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Features
Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)