CZP1JFTTD121P
DigiKey Part Number
2019-CZP1JFTTD121PTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-CZP1JFTTD121PCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-CZP1JFTTD121PDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZP1JFTTD121P
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
38 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 2A 100mOhm
Category
Current Rating (Max)
2A
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz