SBSMP1000334MXT
DigiKey Part Number
1608-1199-2-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1199-1-ND - Cut Tape (CT)
1608-1199-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SBSMP1000334MXT
Description
FILTER LC(PI) 0.33UF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 0.33µF 10 A 2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
Category
Current
10 A
Manufacturer
Knowles Syfer
Values
C = 0.33µF
Series
ESD Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Voltage - Rated
100V
Type
Low Pass
Mounting Type
Surface Mount
Filter Order
3rd
Package / Case
2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
Technology
LC (Pi)
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Number of Channels
1
Height
0.130" (3.30mm)
Attenuation Value
44dB @ 100MHz