404023K00102JQRAF9LM | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 404023K00102JQRAF9LM |
Description | CAP CER 1000PF 3KV C0G 4040 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 4040 (1010 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features High Q, Low Loss, Non-Magnetic |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 4040 (1010 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.402" L x 0.402" W (10.20mm x 10.20mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.197" (5.00mm) |