2225Y0630682GCT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
6800 pF ±2% 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2225 (5763 Metric)
2225Y0630682GCT
DigiKey Part Number
2225Y0630682GCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2225Y0630682GCT
Description
CAP CER 6800PF 63V C0G/NP0 2225
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
2225Y0630682GCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)