2211YA250331FGTSYX
DigiKey Part Number
1608-2211YA250331FGTSYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2211YA250331FGTSYX
Description
CAP CER 330PF 250VAC C0GNP0 2211
Detailed Description
330 pF ±1% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 2211 (5728 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
X1, Y2
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)