2211YA250330GKTUYX | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1608-2211YA250330GKTUYXTR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 2211YA250330GKTUYX |
Description | CAP CER 33PF 250VAC C0G/NP0 2211 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 pF ±2% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2211 (5728 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features DC Annex H, Humidity 3B Annex I, Soft Termination, High Voltage |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 2211 (5728 Metric) |
Tolerance ±2% | Size / Dimension 0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm) |