2211YA250181JJTUYX is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
180 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 2211 (5728 Metric)
2211YA250181JJTUYX
DigiKey Part Number
1608-2211YA250181JJTUYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2211YA250181JJTUYX
Description
CAP CER 180PF 250VAC X7R 2211
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)