2211YA250151KGTSYX
DigiKey Part Number
1608-2211YA250151KGTSYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2211YA250151KGTSYX
Description
CAP CER 150PF 250VAC C0GNP0 2211
Detailed Description
150 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 2211 (5728 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
X1, Y2
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)