2211JA250681JKTSYX
DigiKey Part Number
1608-2211JA250681JKTSYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-2211JA250681JKTSYXCT-ND - Cut Tape (CT)
1608-2211JA250681JKTSYXDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2211JA250681JKTSYX
Description
CAP CER 680PF 250VAC C0GNP0 2211
Customer Reference
Detailed Description
680 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2211 (5728 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200, X1, Y2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2211 (5728 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.100" (2.54mm)