Image for 2211JA250271JJTSYX is not available
2211JA250271JJTSYX
DigiKey Part Number
1608-2211JA250271JJTSYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2211JA250271JJTSYX
Description
CAP CER 270PF 250VAC X7R 2211
Detailed Description
270 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 2211 (5728 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
X1, Y2
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)