Image for 2211JA250151FGTSYX is not available
2211JA250151FGTSYX
DigiKey Part Number
1608-2211JA250151FGTSYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2211JA250151FGTSYX
Description
CAP CER 150PF 250VAC C0GNP0 2211
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 pF ±1% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 2211 (5728 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, High Voltage
Series
Ratings
X1, Y2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2211 (5728 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)