1812YA250561JJTUYS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
560 pF ±5% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812YA250561JJTUYS
DigiKey Part Number
1608-1812YA250561JJTUYSTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812YA250561JJTUYS
Description
CAP CER 560PF 250VAC X7R 1812
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, Soft Termination, High Voltage
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.189" L x 0.126" W (4.80mm x 3.20mm)