1812Y6K00102JXT
DigiKey Part Number
1608-1812Y6K00102JXTTR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1812Y6K00102JXTCT-ND - Cut Tape (CT)
1608-1812Y6K00102JXTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y6K00102JXT
Description
CAP CER 1000PF 6KV X7R 1812
Detailed Description
1000 pF ±5% 6000V (6kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
1812Y6K00102JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)