1812Y6300154JET
DigiKey Part Number
1812Y6300154JET-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y6300154JET
Description
CAP CER 0.15UF 630V X7R 1812
Detailed Description
0.15 µF ±5% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
1812Y6300154JET Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)