1812Y1K00393KZT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1812Y1K00393KZT |
Description | CAP CER 0.039UF 1KV 1812 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.039 µF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL, Soft Termination |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.126" (3.20mm) |