1812Y1K00393KZT
DigiKey Part Number
1608-1812Y1K00393KZTTR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1812Y1K00393KZTCT-ND - Cut Tape (CT)
1608-1812Y1K00393KZTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y1K00393KZT
Description
CAP CER 0.039UF 1KV 1812
Customer Reference
Detailed Description
0.039 µF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor 1812 (4532 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.126" (3.20mm)