1812Y1000223JDT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
Parametric Equivalent
0.022 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812Y1000223JDT
DigiKey Part Number
1812Y1000223JDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y1000223JDT
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812Y1000223JDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)