1812Y0630105JET is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
1 µF ±5% 63V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812Y0630105JET
DigiKey Part Number
1812Y0630105JET-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y0630105JET
Description
CAP CER 1UF 63V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1812Y0630105JET Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)