1812J5000154KDT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
0.15 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812J5000154KDT
DigiKey Part Number
1812J5000154KDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J5000154KDT
Description
CAP CER 0.15UF 500V X7R 1812
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1812J5000154KDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)