1806Y1000333MXTE07
DigiKey Part Number
1608-1806Y1000333MXTE07TR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1806Y1000333MXTE07CT-ND - Cut Tape (CT)
1608-1806Y1000333MXTE07DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1806Y1000333MXTE07
Description
CAP FEEDTHRU 0.033UF 100V 1806
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF Feed Through Capacitor 100V 2 A 60mOhm 1806 (4516 Metric)
Category
Current
2 A
Manufacturer
Knowles Syfer
DC Resistance (DCR) (Max)
60mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Insertion Loss
40dB @ 100MHz
Part Status
Active
Temperature Coefficient
X7R
Type
Feed Through
Mounting Type
Surface Mount
Capacitance
0.033 µF
Package / Case
1806 (4516 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
100V
Height (Max)
0.051" (1.30mm)