1210J6300103KXR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10000 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210J6300103KXR
DigiKey Part Number
1210J6300103KXR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210J6300103KXR
Description
CAP CER 10000PF 630V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210J6300103KXR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)