1210J0630683JXT is available for purchase but is not normally stocked.
Upgrade
KYOCERA AVX
Similar
KEMET
Similar
TDK
TDK
0.068 µF ±5% 63V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210J0630683JXT
DigiKey Part Number
1210J0630683JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210J0630683JXT
Description
CAP CER 0.068UF 63V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210J0630683JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)