1206J0500223MXTE01
DigiKey Part Number
1608-1034-2-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1034-1-ND - Cut Tape (CT)
1608-1034-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206J0500223MXTE01
Description
CAP FEEDTHRU 0.022UF 50V 1206
Detailed Description
0.022 µF Feed Through Capacitor 50V 300 mA 1206 (3216 Metric)
Category
Current
300 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Insertion Loss
43dB @ 100MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Temperature Coefficient
X7R
Mounting Type
Surface Mount
Type
Feed Through
Capacitance
0.022 µF
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Voltage - Rated
50V