0805Y0630473KETM01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Image for 0805Y0630473KETM01 is not available
0805Y0630473KETM01
DigiKey Part Number
1608-0805Y0630473KETM01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805Y0630473KETM01
Description
MLC
Detailed Description
0.047 µF ±10% 63V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)