0805Y0630102FFT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1000 pF ±1% 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
0805 (2012 Metric) Standard MLCC
0805Y0630102FFT
DigiKey Part Number
0805Y0630102FFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805Y0630102FFT
Description
CAP CER 1000PF 63V C0G/NP0 0805
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
0805Y0630102FFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)