0805J0630332KDT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3300 pF ±10% 63V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
0805J0630332KDT
DigiKey Part Number
0805J0630332KDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805J0630332KDT
Description
CAP CER 3300PF 63V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
0805J0630332KDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)