MD0603BW106M100NHT-EM
DigiKey Part Number
1763-MD0603BW106M100NHT-EMTR-ND - Tape & Reel (TR)
1763-MD0603BW106M100NHT-EMCT-ND - Cut Tape (CT)
1763-MD0603BW106M100NHT-EMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD0603BW106M100NHT-EM
Description
CAP CER 10UF 10V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±20%