MD0402N1R5B160NHT-EM
DigiKey Part Number
1763-MD0402N1R5B160NHT-EMTR-ND - Tape & Reel (TR)
1763-MD0402N1R5B160NHT-EMCT-ND - Cut Tape (CT)
1763-MD0402N1R5B160NHT-EMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD0402N1R5B160NHT-EM
Description
CAP CER 1.5PF 16V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 pF ±0.1pF 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±0.1pF