MD0402B182K500YHT-EM
DigiKey Part Number
1763-MD0402B182K500YHT-EMTR-ND - Tape & Reel (TR)
1763-MD0402B182K500YHT-EMCT-ND - Cut Tape (CT)
1763-MD0402B182K500YHT-EMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD0402B182K500YHT-EM
Description
CAP CER 1800PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1800 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%