T598B107M004ATW0707706 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Image for T598B107M004ATW0707706 is not available
T598B107M004ATW0707706
DigiKey Part Number
399-T598B107M004ATW0707706-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T598B107M004ATW0707706
Description
100.UF 4.0V
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 1411 (3528 Metric) 70mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Box
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
100 µF
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
4 V
Ratings
AEC-Q200
Type
Molded
Features
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm @ 100kHz