T550B107K060AH4251 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
100 µF Hermetically Sealed Tantalum Polymer Capacitor 60 V Axial 100mOhm @ 100kHz
T550B107K060AH4251
DigiKey Part Number
399-8557-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T550B107K060AH4251
Description
CAP TANT POLY 100UF 60V AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T550B107K060AH4251 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tray
Size / Dimension
0.281" Dia x 0.641" L (7.14mm x 16.28mm)
Capacitance
100 µF
Tolerance
±10%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
60 V