T543O157M030AHW045
DigiKey Part Number
399-T543O157M030AHW045TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T543O157M030AHW045
Description
CAP TANT SMD POLYMER HI-REL
Detailed Description
150 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 30 V 2924 (7361 Metric) 45mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T543O157M030AHW045 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case
2924 (7361 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Capacitance
150 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
O
Voltage - Rated
30 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm @ 100kHz