T530D337M006ATE0067280 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 2917 (7343 Metric) 6mOhm @ 100kHz
T530D337M006ATE0067280
DigiKey Part Number
399-T530D337M006ATE0067280TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T530D337M006ATE0067280
Description
CAP TANT SMD POLYMER
Detailed Description
EDA/CAD Models
T530D337M006ATE0067280 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
6mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Capacitance
330 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
6.3 V