T527K156M025ATE150
DigiKey Part Number
399-T527K156M025ATE150TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T527K156M025ATE150CT-ND - Cut Tape (CT)
399-T527K156M025ATE150DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T527K156M025ATE150
Description
CAP TA POLY 3528 15F 25V 150M
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 1411 (3528 Metric) 150mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm @ 100kHz
Manufacturer
KEMET
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Capacitance
15 µF
Size / Dimension
0.126" L x 0.110" W (3.20mm x 2.80mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated
25 V