T521D475M075AHE0757280 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 5 453
Datasheet
4.7 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 75 V 2917 (7343 Metric) 75mOhm @ 100kHz
T521D475M075AHE0757280
DigiKey Part Number
T521D475M075AHE0757280-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521D475M075AHE0757280
Description
CAP TANT POLY 4.7UF 75V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T521D475M075AHE0757280 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
75mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
4.7 µF
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
75 V