Image for T521B226M025ATE1007129 is not available
T521B226M025ATE1007129
DigiKey Part Number
399-T521B226M025ATE1007129TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521B226M025ATE1007129
Description
22.0UF 25.0V
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 1411 (3528 Metric) 100mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Capacitance
22 µF
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
25 V