T520X337M010ATE0407652 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 24 218
Datasheet
Vishay Sprague
In Stock: 150
New at DigiKey
Image for T520X337M010ATE0407652 is not available
T520X337M010ATE0407652
DigiKey Part Number
399-T520X337M010ATE0407652TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520X337M010ATE0407652
Description
330.UF 10.0V
Manufacturer Standard Lead Time
48 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2917 (7343 Metric) 40mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
330 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Voltage - Rated
10 V