T520B157M004AHE018 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
150 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 1411 (3528 Metric) 18mOhm @ 100kHz
T520B157M004AHE018
DigiKey Part Number
399-T520B157M004AHE018TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520B157M004AHE018
Description
CAP TANT SMD POLYMER
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T520B157M004AHE018 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
18mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Capacitance
150 µF
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
4 V