T495X107K025AHE150
DigiKey Part Number
399-T495X107K025AHE150TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T495X107K025AHE150CT-ND - Cut Tape (CT)
399-T495X107K025AHE150DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T495X107K025AHE150
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 150mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T495X107K025AHE150 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Voltage - Rated
25 V