T495V107M010ATE1007333 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Image for T495V107M010ATE1007333 is not available
T495V107M010ATE1007333
DigiKey Part Number
399-T495V107M010ATE1007333TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T495V107M010ATE1007333
Description
100.UF 10.0V
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
10 V