C967U392MZWDCA7317
DigiKey Part Number
399-C967U392MZWDCA7317CT-ND - Cut Tape (CT)
399-C967U392MZWDCA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C967U392MZWDCA7317
Description
CAP CER 3900PF 440VAC Y5U RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
3900 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C967U392MZWDCA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.512" Dia (13.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)