C947U472MZVDAA7317
DigiKey Part Number
399-17301-1-ND - Cut Tape (CT)
399-17301-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C947U472MZVDAA7317
Description
CAP CER 4700PF 440VAC Y5V RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C947U472MZVDAA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.433" Dia (11.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)